Szanowni Państwo, drodzy Urzeczanie!

Po wielu latach można wreszcie znowu zakupić monografię naszego regionu „Nadwiślańskie Urzecze. Podwarszawski mikroregion etnograficzny” autorstwa dr. Łukasza Maurycego Stanaszka. To pozycja absolutnie obowiązkowa dla wszystkich miłośników Urzecza, a także znakomity prezent dla tych, którzy jeszcze nie znają naszego regionu 🙂 Więcej o samej książce można poczytać TU.


Do każdego egzemplarza dodawana jest płyta z filmem opisującym i pokazującym Urzecze. Na filmie słychać piękne dźwięki Kapeli ze Wsi Warszawa, która w tym roku otrzymała Fryderyka za płytę Uwodzenie inspirowaną naszym regionem, a także głosy rdzennych Łurzycanek.


Sama książka to produkt premium. W celu uzyskania odpowiedniej jakości zdjęć papier musiał zostać sprowadzony z Włoch. Niestety cena wydruku wzrosła prawie dwukrotnie od ostatniego wydania w 2014 roku, mimo to Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku zrobiło wszystko, żeby cena finalna była jak najniższa i książka mogła trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Wynosi ona 100 zł dla indywidualnego odbiorcy i 90 zł przy zakupie powyżej 10 egzemplarzy (może być na fakturę wystawianą przez TOnZ Czersk).


Książkę można zakupić w następujących miejscach:

  • Księgarnia Agata Zduńczyk (Góra Kalwaria, ul. Pijarska 38), także wysyłkowo (koszt kuriera – 20 zł, kontakt: tel. 607-688-410 lub mailowo: agatazd70@gmail.com)
  • Pracownia Antropologiczna, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie (ul. Długa 52, tel. 22 5044805), bezpośrednio u autora z autografem gratis 🙂 Możliwy odbiór na Mokotowie lub w Otwocku
  • Miejsko-Gminna Biblioteka w Karczewie (ul. Widok 2, tel. 22 780 62 15)